top of page
IMG_4186_Facetune_05-01-2021-15-32-27_ed

Kimdir ?

İstanbul’da doğmuş, büyümüştür. Akademik eğitimini sırasıyla; FMV Erenköy Işık Lisesi,  Lisans eğitimi ve Yüksek Lisans eğitimini FMV Işık  Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yüksek Lisans tez araştırmasını “ Çalışma Hayatı ve İşsizliğin Psikolojik Etkileri” üzerine gerçekleştirmiştir. Yüksek Lisans eğitimi sırasında BDT uygulamaları eğitimini CBT İstanbul’da Dr.Emel Stroup’dan ​almıştır. Bu dönemde aynı zamanda NLP Uygulamaları eğitimini tamamlamıştır. 

 

Yüksek Lisans eğitimi süresince Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Fransız Lape Hastanesi’nde tecrübe edindikten sonra Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış İstanbul’da çeşitli merkezlerde üç sene boyunca bireysel danışmanlık hizmeti vermiştir. Bu sürecin ardından bir sene boyunca yurt dışında kurumsal ve bireysel danışmanlık vermiş, yurt dışında bulunduğu zamanlar dışında İstanbul’da bireysel görüşmelerine devam etmiştir. 

 

2019 senesinde İstanbul Bağdat Caddesi’nde Türkiye için psikolojiye yeni bir bakış açısı katmak amacıyla Cognito Psikoloji’yi kurmuştur. Bugün kurucu ortağı olduğu Cognito Psikoloji’de bireysel görüşmelerine devam etmektedir. 

 

BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi ) çalışmalarında başlıca kullandığı ekoldür.

Kognitif Terapi; tamamen bilimsel uygulamalara dayanan tek psikoterapi yöntemidir. Bilimsel olarak dikkatle ve tekrarlı bir şekilde test edilmiş ve etkinliği kanıtlanmıştır. Bunun yanında Gestalt psikoloji ve uygulamalarına oldukça ilgilidir ve görüşmelerinde bunları da kullanır. 

 

Çocukluğundan beri hep içinde olduğu sahne sanatları ve sahne sanatlarının insanın özüne sağladığı yolculuk bugün hala en büyük tutkularındandır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Cihangir Bo Sahne’de Deniz Erdemden almış olduğu oyunculuk ve oyunculuk teknikleri eğitimleri ve 8 senelik sahne tecrübelerinden edindiği deneyimlerin çeşitli kısımlarını görüşme içerikleri ile karıştırarak kişilerin hayatta oynadıkları roller ve rol çatışmaları üzerine bütüncül yaklaşımlar ile bireysel farkındalık, değişim ve gelişimin sağlanabilmesi adına çalışmalar yürütmektedir. 

My Approach
bottom of page